System iFloor to innowacyjna technologia prezentacji, która z miesiąca na miesiąc zdobywa coraz większą popularność, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o niej nieco więcej. W dużej mierze to właśnie dzięki tej technologii możliwe jest wyświetlenie gotowych animacji na ścianach, podłodze, ladach i stołach.

Na czym poleca system iFloor?

Główną idealną systemu iFloor jest wyświetlanie obrazu pod wypływem ruchu. W zależności od wybranego scenariusza można zastosować zupełnie inne efekty, które w dowolny sposób można modyfikować i zmieniać. Do zmiany są oczywiście nie tylko efekty wizualne, ale również tło dźwiękowe. Interaktywne podłogi i ściany charakteryzują się płynną animacją i precyzyjnym wykrywaniem ruchu. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają niesamowite systemy iFloor w 3D.

Jak to działa?

Nowe technologie iFloor oparte są na bardzo silnym projektorze multimedialnym, kamerach i emiterach podczerwieni. Jeżeli chodzi o sam projektor, to największym zainteresowaniem cieszy się sprzęt z obiektywem szerokokątnym i lustrzanym systemem odbijania obrazu. Jeżeli system ma generować również dźwięk, to niezbędne są oczywiście specjalne głośniki. Mechanizm działania systemu iFloor najprościej rzecz mówiąc to nic innego jak zespolony system projekcji multimedialnej. W kamerze znajdują się czujniki ruchu, które automatycznie przekazują dane bezpośrednio do komputera, gdzie są następie przetwarzane do projektora. Dzięki takiemu rozwiązaniu można wyświetlać wysokiej jakości animacje reagując nawet na najmniejszy ruch wychwycony przez kamery. W identyczny sposób wyświetlane jest oczywiście tło dźwiękowe.

Interaktywne powierzchnie

Nowoczesne technologie dotykowe cały czas są rozwijane, dlatego też można liczyć nie tylko na interaktywne podłogi (iFloor), ale również na interaktywne stoły (iTable), czy też na interaktywne bary (iBar). Interaktywne powierzchnie są doskonałym nośnikiem reklamy, dlatego też wykorzystywane są przez doświadczone agencje eventowe i reklamowe. System iFloor wykorzystywany jest także przez klientów indywidualnych. Interaktywne powierzchnie można spotkać w sklepach, centrach handlowych, restauracjach, klubach, barach i hotelach. Z tej nowoczesnej technologii coraz częściej korzystają studia telewizyjne i filmowe. Warto wspomnieć również o podłogach interaktywnych dla przedszkoli i szkół podstawowych, które duży nacisk kładą na rozwój młodych uczniów. Dzięki specjalnym pakietom animacji możliwa jest nauka poprzez zabawę. Wyobraźnia dzieci może być wprowadzona w niesamowity świat dźwięków, kolorów i niepowtarzalnych animacji. Dzięki zaawansowanej technologii dotykowej można rozwijać spostrzegawczość dzieci, czy też ich integrację sensoryczną. Tego typu technologia coraz częściej wykorzystywana jest także na salach zabaw i różnorodnych ośrodkach terapeutycznych/rehabilitacyjnych.